ČESKÁ ASOCIACE BANDY

Pozvolný návrat na led

Pozvolný návrat na led
2021-05-16 18:00:50

Tak jako i ostatní amatérské sporty, obzvláště ty z vnitřních sportovišť, netrpělivě čekáme na vládní opatření, která by umožnila start našich rink bandy lig a přípravy reprezentace směrem k mistrovství světa v roce 2022, které by se mělo na přelomu března a dubna konat v ruském Syktyvkaru. Poslední zprávy nám dávají naději, že se ligové soutěže rozběhnou v druhé polovině června.

Z hlediska bandy a jeho sportovní stránky není prozatím tato nucená přestávka nijak dramatická, pomineme-li však výkonnostní stránku. Ligové boje obvykle probíhají v období duben-září, a tak se prozatím očekává plná ligová sezóna byť s nahuštěnějším programem.

Začátek roku tak byl spíše ve znamení administrativních bojů. Vznikly tři nové právní subjekty rekrutující se z řad tradičních klubů, jak je známe. Bandy Knights Pardubice, Bandy Killers Česká Lípa a Bohemians Bandy tak prostřednictvím svých mateřských spolků splnily podmínky pro zařazení do extraligy rink bandy pro rok 2021. Bohužel se tak nepodařilo u čtvrtého účastníka loňské soutěže, BK Solopisky, kterému bude nabídnuta účast ve druhé lize.

Zajímavostí s historickým kontextem sahajícím až do začátku 20. století je událost, kdy propojením Ledových klokanů (lední hokej při TJ Bohemians Praha) a Bohemians Bandy, vznikl spolek Bandy and Hockey Club Bohemians z.s. (BHC Bohemians z.s.), který tak pod svá křídla vzal oba sporty. Právě začátkem 20. století tyto sporty vedle sebe se stejnými hráčskými kádry bojovaly o budoucí slávu, kterou bohužel pro české bandy tenkrát vyhrál kanadský hokej.

Zpět


Komentáře

Tento článek zatím nebyl komentován.


Přidat komentář