ČESKÁ ASOCIACE BANDY

Pardubičtí Rytíři a pražští Bohemians přepsali dějiny českého sportu

Pardubičtí Rytíři a pražští Bohemians přepsali dějiny českého sportu
2021-10-07 09:56:29

Datum 25. 9. 2021 se nesmazatelně zapsalo do dějin celého českého sportu. V našich krajích málem zapomenutý sport se po více jak 100 letech dočkal restartu světového významu. Jen málo zemí na světě, které bychom mohli spočítat na prstech obou rukou, se může pyšnit skutečností, že se na jednom ledovém kolbišti velikosti fotbalového hřiště proti sobě postavily dva bandy týmy z jedné země, navíc pouze s hráči bez výjimky s trvalým pobytem na svém území. Zápas se uskutečnil včetně všech oficialit k tomu potřebných, a to dokonce i pod dohledem mezinárodní federace bandy FIB.

Je realitou tohoto sportu, že se tak událo až v daleké švédské Uppsale, ale o to je tento historický počin vpravdě originálnější. Ve střední Evropě se přeci jen dává přednost spíše rink bandy (hra na hokejové branky), ale v naší kotlině nedávno přibyla i další odnož bandy sportu. Nebyli bychom totiž Češi a potomci Járy Cimrmana, abychom nevymysleli variantu bližší skutečnému bandy, šitou na míru klasickým zimním stadionům. Tzv. short bandy však na svůj větší rozmach teprve čeká. Ale zpět do Uppsaly.

V utkání hraném na 2x30 minut se proti sobě postavily týmy Bandy Knights Pardubice a Bohemians Bandy. Obě mužstva navazují na dávnou historii svých bandy předchůdců SK Pardubice a AFK Vršovice. Po bojovném průběhu nakonec Rytíři z Pardubic své vedení nabyté v prvním poločase udrželi a získali tak pohár pro mistra ČR v bandy za rok 2021.

Bandy Knights Pardubice - Bohemians Bandy 2:1 (2:0)

Branky: 8. a 28. Šarše - 58. Petr
Vyloučení: 0:1, bez využití
Hlavní rozhodčí: Kopal (CZE)
Asistenti: Kovář (CZE), Brolin (SWE)
Supervisor FIB: Sjösten (SWE)
Sestavy:
PCE: Kalců - Žák, Novák, Brokl M., Vršanský Š., Vršanský P. (C), Bašek, Banin A., Šarše, Brokl J., Suk jr.
BOH: Turza (27.Benech) – Benák, Březina, Skala, Doskočil, Vála A. (C), Bažant, Knápek, Petr, Šnajdr, Abraham
Záznam utkání

 

Zpět


Komentáře

Tento článek zatím nebyl komentován.


Přidat komentář