ČESKÁ ASOCIACE BANDY

Češi vládnou světu v short bandy

Češi vládnou světu v short bandy
2022-10-01 23:47:03

Světové bandy už nikdy nebude jako dřív, jelikož se 1. října 2022 uskutečnil první mezinárodní turnaj v short bandy!

Bohužel mezinárodní bandy v rámci FIB je dlouhodobě uspáno covidovými a posléze válečnými důvody a není prozatím vidět světlo na konci tunelu, z tohoto důvodu se tři asociace z Visegrádské čtyřky rozhodly vzít iniciativu do vlastních rukou. Jejich snahou je udržet tento sport při životě a najít mezinárodní alternativy. Česká asociace bandy, která se již musí obejít bez pomoci státu, respektive NSA, bojuje ze všech sil a za značné finanční spoluúčasti vlastních hráčů vyjíždí za hranice naší vlasti. O to cennější jsou dosažené výsledky, které jsou odrazem tréninkových jednotek.

Před týdnem nejprve porazili Rytíři z Pardubic na klubové úrovni svého soupeře BHK Bratislava v rámci Souboje mistrů na slovenské půdě, aby o týden později celá česká reprezentace v bandy vyrazila opět na dalekou cestu - tentokráte byla cílem maďarská Budapešť. Zde se na místním zimním stadionu Mátyásföldi konal první ročník KOSA Budapest cupu v short bandy a naši hráči turnaj s přehledem opanovali. Čtyři zápasy proměnila bandy reprezentace ve čtyři přesvědčivá vítězství a o zlatu tak nebylo pochyb. A to i přesto, že se hrálo podle maďarské varianty pravidel, tedy s vysokými mantinely a bez existence offsidu na modré čáře. Pravidla této novinky se neustále vyvíjejí, jak tomu bylo u zrodu všech sportů, a proto bude otázkou času, jak a zda-li se pravidla sjednotí a ustálí.

V rámci tuzemského bandy se extraligová soutěž hraje již 3 roky právě již jen a pouze ve variantě short bandy a na víkendovém turnaji byly zkušenosti našich hráčů patrné a naplno zúročené. Každopádně KOSA Budapest cup 2022 byl první oficiální mezinárodní soutěží od března 2020 a věřme, že položila základ budoucímu rychlému vývoji minimálně v rámci střední Evropy.

Výsledky:
CZE-HUN A 6:2 (3:1, 3:1) - za CZE 4x Šarše, 1x Benák, 1x Skala
CZE-HUN U21 11:5 (5:3, 6:2) - za CZE 4x Skala, 4x Březina, 3x Benák
CZE-HUN A 8:4 (6:1, 2:3) - za CZE 3x Benák, 2x Skala, 1x Šarše, Vršanský P., Abraham
CZE-HUN U21 12:4 (7:1, 5:3) - za CZE 5x Skala, 2x Šarše, Vršanský P., 1x Benák, Abraham, Brokl J.

Hráno na 2x20 minut dne 1. 10. 2022 v Budapešti

Sestava našich průkopníků, která vejde do dějin:

Brankáři:
Turza Lukáš (BHC Bohemians ), Kalců Ondřej (BK Pardubice)
Pole:
Benák Tomáš (C) (BHC Bohemians), Březina Lukáš (BHC Bohemians), Skala René (BHC Bohemians), Brokl Jiří (BK Pardubice), Vršanský Petr (BK Pardubice), Šarše Jakub (BK Pardubice), Abraham Roman (BK Česká Lípa)
Rozhodčí:
Kopal Radek a Kovář Michal

Zpět


Komentáře

Zobrazit předchozí přispěvky

Olga 2022-10-02 20:01:49

Parádní výkon, poděkování všem.


Přidat komentář