ČESKÁ ASOCIACE BANDY

Bandy Killers Česká Lípa – Bohemians Bandy 8:5 (AKTUALIZOVÁNO)

2017-03-10 22:03:54

Zabijáci z Lípy to málem opravdu zabili, jelikož dorazili pouze v minimálním počtu 5 hráčů do pole. Před zápasem se však upekl rychlopřestup Miroslava Brokla od jejich soupeřů, který se pak svým dnes již bývalým spoluhráčům odvděčil 4 brankami, což při pohledu na skóre byl rozhodující faktor…

Doplněno

Šesté utkání finálové série přišlo kvůli hokejovým povinnostem většiny aktérů na řadu po více jak půlroční pauze. Zatímco Bohemians přišli v ideálním počtu 8+1, jejich soupeř z České Lípy si zahrával s osudem při minimální účasti 5+1. V duchu fair play se tak upekl last minute přestup útočníka Miroslava Brokla od zelenobílých k červeným, což se nakonec ukázalo jako klíčový okamžik večera. Agilní útočník totiž svým, teď již dřívějším, spoluhráčům nasázel čtyři branky a dost možná je tak připravil o vytoužený titul. Pokud tedy sportovní spravedlnost zůstane slepá. Ale pojďme již k samotnému průběhu utkání.

Pod dohledem rozhodocovské dvojice Kopal – Samec začal zápas ve velice svižném tempu, které prakticky neustálo do závěrečného hvizdu. Opravdová oslava rink bandy tak naplno propukla. A hned v první minutě právě Brokl trestal. Uběhly další tři minuty a opět po přihrávce Nováka zacílil přesně podruhé 2:0. A aby toho nebylo málo, tak o 30 vteřin později klokaní brankář Turza výhozem trefil nic netušícího Holčáka a bylo to na ručník, ač hra samotná působila vyrovnaným dojmem. Jenomže klokani se nejen v bandy nevzdávají a zvýšenou aktivitou dokázali ještě do desáté minuty zkorigovat na rozdíl jediné branky (Doskočil a Rákosník). Od vyrovnání je dělily decimetry, ale Bohatý v brance České Lípy místy čaroval. Není proto divu, že se urodilo právě na domácí straně. Žák našel Holčáka a ten 17 vteřin před přestávkou dal rozhodující branku „do šaten“

Druhá půle sice začala pro Klokany nadějně, kdy se trefil Hlaváček, ale pak tříminutová českolipská smršť definitivně rozhodla o vítězi tohoto utkání. Velice kvalitní utkání, které bylo nejlepší pozvánkou na rozhodující sedmý finálový duel, tak pro sebe získali hráči z České Lípy, ač dopomocí svých soupeřů. I o tom je tento příběh…

Rozhodující zápas se bude konat za 14 dní, tedy 23. 3. 2017 od 21:00 v Neratovicích.

Branky: 4x Brokl, 3x Holčák, 1x Žák – 3x Doskočil, 1x Rákosník, 1x Hlaváček