ČESKÁ ASOCIACE BANDY

3 + 1 otázka pro... začínáme s Mírou Broklem #73

3 + 1 otázka pro... začínáme s Mírou Broklem #73
2020-01-25 15:55:41

1) Můžeš fanouškům přiblížit svou dosavadní sportovní kariéru?

Mé hokejové začátky byly v 6 letech ve Spartě. Postupně jsem prošel Bohemkou a ČLTK. V dorostu jsem s hokejem skončil a začal jsem se věnovat florbalu, ale to mě nenaplňovalo tak jako lední hokej. Když jsem se po nějakém čase zase k hokeji vrátil, začal jsem hrát krajský přebor, kde jsem přijal nabídku hrát za Bohemku.

Teď vím, že to byla dobrá volba. V Bohemce jsem se seznámil s Mírou Samcem a dostal další nabídku zkusit bandy hokej. Je pravda, že jsem nevěděl, co od toho čekat, ale hned jsem si ten sport zamiloval. Zúčastnil jsem se 3x ME v rink bandy a teď mě čeká čtvrté MS v bandy klasickém.

2) Co se ti vybaví, když se řekne Rusko?

Já osobně bych do Ruska asi nikdy nejel a ani mě to nikdy nelákalo, ale musím teď přiznat, že po zkušenosti, kterou jsem právě díky bandy hokeji měl tu možnost zažít, jsem totálně změnil názor. Zúčastnil jsem se MS v Uljanovsku a mám na to samé krásné vzpomínky. Teď nemyslím jen to samotné MS, které bylo mimochodem perfektně zorganizované, měli jsme nejlepší možnou péči. Především jsem byl ohromen prostými lidmi, kteří byli milí, vstřícní a laskaví. Hlavně je vidět, že milují bandy a podpora místních fanoušků byla pro nás nečekaná až zavazující. Takže pokud bych měl odpovědět dvěma slovy, tak za mě "Rusko SUPER!"

3) Co osobně očekáváš od nadcházejícího Mistrovství světa v Irkutsku?

Já osobně chci vždy vše vyhrát, ale když jsem v rozlosování viděl, co nás čeká za soupeře, tak to nebude vůbec jednoduché. Proti všem týmům z naší skupiny jsem už měl tu čest hrát a ani jeden zápas nebyl jednoduchý. Krom Číny mají totiž ostatní týmy podporu hráčů z Ruska a Švédska, a to může být klíčové. Já jsem ale optimista a věřím, že se o to důstojně popereme.

+1) Jsi neodmyslitelnou součástí reprezentace, dovolím si říct, že i základním stavebním kamenem. Jaké to je pro vás hráče, když se neustále podstatně mění spoluhráči kolem tebe?

Je to těžké pro celý tým. Na začátku se udělala základní kostra týmu a vše jsme se museli naučit. Pravidla, taktiku, hru s míčkem, střelbu, jiný typ bruslení atd. Vždy, když už to vypadá slibně, a ten tým se posune i díky švédskému trenérovi Michaelovi Brattovi o krok dopředu, tak přijde rána a někdo se zraní, anebo, a to je vůbec nejhorší, odřekne účast. Pak nezbývá než doplnit tým novými hráči, kteří se musí vše naučit od znovu, a tím i pochopitelně vázne jakákoliv souhra. To nás na jednu stranu hrozně brzdí, ale na druhou stranu je to příležitost pro nové hráče a větší konkurenci do budoucna. Snažím se ve všem vidět pozitivum, ale tím nechci říct, že mě to nemrzí. Pokud se někdo zraní, tak je to jasné, ale už moc nechápu, když někdo odřekne reprezentovat ČR jen tak z vlastního rozmaru. Navíc když je to pak i hráč, který má co nabídnout, a byl taky jedním ze základních kamenů týmu. Teď máme poskládaný nový tým, ve který věřím, a doufám, že bude pro MS v Irkutsku konkurenceschopný.

Napište nám dolů do komentářů, jak se vám rozhovor líbil a koho z hráčů máme vyzpovídat příště.

Zpět


Komentáře

Zobrazit předchozí přispěvky

Karel Metlák 2020-01-27 11:39:50

Dobry den, zajimal by me kratky rozhovor s bratrami Svobodovi.

Tomáš Benák 2020-02-13 10:51:51

Dobrý den, děkujeme za reakci. Rozhovory byly cílené na hráče, kteří pojedou na MS 2020, a bratři Svobodovi bohužel účast odmítli.


Přidat komentář