ČESKÁ ASOCIACE BANDY

3 + 1 otázka pro Lukáše Turzu #2

3 + 1 otázka pro Lukáše Turzu #2
2020-01-29 08:18:05

1) Můžeš fanouškům přiblížit svou dosavadní sportovní kariéru?

S hokejem jsem začínal od tří let v Lounech, kdy mě tam dovedli děda s babičkou. Hrál jsem původně na pozici útočníka, ale po dvou letech jsem zjistil, že mé místo je v brance. Za Louny jsem chytal druhou ligu a kraj a pak jsem v tichosti odešel do Roudnice, Lovosic, Olympiku a Bohemians, kde působím stále, a střídavě hraju středočeskou ligu v Kralupech.

Bokem jsem hrával fotbal za Louny a Cítoliby a stále přes léto dělám hokejbal v Ústí a Chomutově, takže mám permanentně plné víkendy, ale díky velké podpoře manželky a dětí je čas i na bandy.

2) Co se ti vybaví, když se řekne Rusko?

Země neomezených možností a nic není překvapivé. Co se týká organizace, tak místy je to chaotické, ale ve výsledku schůdné. Co se týká diváků, každopádně nej jsou v Rusku, jelikož na B skupinu chodí tisíce lidí, což je pro nás bývalé hokejisty nezvyk.

3) Co osobně očekáváš od nadcházejícího Mistrovství světa v Irkutsku?

Jelikož máme novou kostru týmu, tak očekávám tuhé boje s teplotou a soupeři a snad postup do čtvrtfinále, hlavně se bavit hrou. Umístění potěší, ale prioritou je dobrý zápas, jelikož se učíme a velké kluziště u nás chybí.

+1) Jak se cítí hokejový brankář když se poprvé postaví do bandy brány?

Poprvé v Davosu jsem spíše žasl nad velikostí kluziště než brankou. Věděl jsem, že musím kombinovat styl hokeje, házené a fotbalu. Některé zákroky zde nelze provádět, jelikož si pak v dané rychlosti můžete zlomit ruku. Hráči jsou na bandy nožích totiž rychlejší, je to nebezpečné, takže padnout brzy na led znamená gól, a tak raději praktikuji styl na stojáka. Nebo se dá na soupeře vybruslit a čekat, až do mě něco narazí, jelikož míček chytí takovou rotaci, že se to přede mnou stočí, a je z toho buď branka, nebo super zákrok. Sice jsem nejzkušenější, ale stále se učím a mám mírné nedostatky oproti typickým bandy brankářům, ale jsem rád, že mám v týmu nové kolegy, kteří jsou do bandy zapáleni. Bude to pro ně premiéra na velkém hřišti a já jim rád předám zkušenosti.

Napište nám dolů do komentářů, jak se vám rozhovor líbil a koho z hráčů máme vyzpovídat příště.

Zpět


Komentáře

Zobrazit předchozí přispěvky

Zarembic 2020-01-30 20:56:46

Takže máš už 30 let stejný styl , postavim se, zavři oči a ono mne ho trefí


Přidat komentář