ČESKÁ ASOCIACE BANDY

3 + 1 otázka pro Tomáše Benáka #6

3 + 1 otázka pro Tomáše Benáka #6
2020-02-03 21:51:19

1) Můžeš fanouškům přiblížit svou dosavadní sportovní kariéru?

Má hokejová kariéra začala v mých pěti letech v pražské Slavii, kde jsem vydržel do sedmé třídy. Poté jsem se přesunul do Kobry Praha a tam hrál až do juniorky, kdy jsem svojí kariéru ukončil. Tedy, tak jsem si to původně myslel, ale dlouho mi to nevydrželo. Znovu jsem začal hrát nejdříve rekreačně a pak pražskou amatérskou ligu, kterou hraji doteď. V tomto období jsem si zahrál i pár sezón za Bohemku, kde jsem poznal Míru Samce, a tak i bandy hokej.

2) Co se ti vybaví, když se řekne Rusko?

Samozřejmě vodka, Putin, matrjošky a tak dále, ale pokud bych se měl držet tématu bandy hokeje, tak si hned vzpomenu na svůj první kontakt s velkým hřištěm na MS v Uljanovsku. Byl to parádní zážitek a taky velká zkušenost. Do té doby jsem si nebyl schopný představit, jak to vypadá na takových akcích a hlavně, jak se cítí hráči, kteří reprezentují Českou republiku na mistrovství světa.

3) Co osobně očekáváš od nadcházejícího Mistrovství světa v Irkutsku?

Co se týče herních výkonů, tak to bude hodně těžké. V základní skupině budeme hrát proti dobrým soupeřům a navíc to bude naše první zkušenost s hraním na venkovních hřištích. Na druhou stranu se těším na kvalitní práci organizátorů a taky na velký zájem fanoušků, protože si myslím, že to bude podobné jako v Uljanovsku, kde byli fanoušci vynikající.

+1) Z pozice předsedy České asociace bandy, na co lákáš nové členy a hráče, aby se stali součástí českého bandy?

Že bych přímo využíval funkci předsedy k tomu, abych někoho nalákal, to ne, abych byl upřímný, tak přímo mně se to nedaří, nejsem úplně přesvědčovací typ. Ale samozřejmě se snažím bandy propagovat, kde se dá. Naštěstí tuto roli "náboráře" plně zastoupí Míra Samec nebo Radek Koumal, kteří už k nám přivedli mnoho dobrých hráčů.

Napište nám dolů do komentářů, jak se vám rozhovor líbil a koho z hráčů máme vyzpovídat příště.

Zpět


Komentáře

Tento článek zatím nebyl komentován.


Přidat komentář