ČESKÁ ASOCIACE BANDY

3 + 1 otázka pro Janka Petra #24

3 + 1 otázka pro Janka Petra #24
2020-02-06 08:16:35

1) Můžeš fanouškům přiblížit svou dosavadní sportovní kariéru?

S ledním hokejem jsem začínal v šesti letech na zimním stadionu HC Kobra Praha, pak jsem krátce hrál na Slavii a někdy v jedenácti jsem se vrátil zpátky na Kobru. Poté jsem kolem dorostu začal hrát za různé týmy, vždycky kam mě náhoda přivedla. Teď hraju za Sergo odborářskou ligu.

Bandy hokej jsem začal hrát někdy v roce 2015, když se kluci vrátili z turnaje z Davosu, zaujala mě ta možnost si jít vyzkoušet neobvyklý sport a zároveň se podívat do světa.

2) Co se ti vybaví, když se řekne Rusko?

Že tam bandy hokejem hodně žijí. My sice hrajeme ve skupině B, ale když jsme byli v Uljanovsku v roce 2016, tak bylo znát, že to v Rusku hrozně žerou, mnohem víc než ve Švédsku. Tehdy byl turnaj perfektně zorganizovaný, až člověk valil oči, co se to děje. Nikdy by mě nenapadlo, že budeme mít policejní eskortu až ke stadionu, abychom náhodou nepřijeli o pár minut později. Nebojím se, že by to v Irkutsku mělo být o moc jiné.

3) Co osobně očekáváš od nadcházejícího Mistrovství světa v Irkutsku?

Byl bych rád, kdybychom se víc útočně prosadili. Sice každý rok obdržíme méně branek, ale taky jich míň vstřelíme. Každý šampionát, co jsme odehráli na MS, jsme herně ladili něco jiného. Vždycky to bylo spíš směrem do obrany, teď se snad polepšíme směrem dopředu.

Jinak si myslím, že nás čeká hodně kvalitní skupina, což je dobře, protože pro nás bude každý zápas vypjatý.

+1) V Irkutsku budete hrát na třech stadionech a všechny budou otevřené. Jaký z toho máš pocit?

Těším se a mám z toho i obavy. Uvidíme, jaké bude počasí. V přípravě jsme se bavili o tom, jak se zhruba obléknout a co na sebe namazat, abychom neměli problémy s počasím.

Minulé mistrovství ve Švédsku jsme hráli ve dvou halách a snad pokaždé jsme se stěhovali, očekávám, že teď to bude stejně náročné, akorát že budeme hrát venku.

A zahrát si pod širákem bude pro nás velký zážitek, už je to dlouho, co jsem si takhle mohl zahrát, tak snad vyjde nějaké hezké počasí a nebudeme bruslit v plískanici.

Napište nám dolů do komentářů, jak se vám rozhovor líbil a koho z hráčů máme vyzpovídat příště.

Zpět


Komentáře

Tento článek zatím nebyl komentován.


Přidat komentář