ČESKÁ ASOCIACE BANDY

Den druhý - část první

Den druhý - část první
2017-01-24 13:34:11

Druhý den začal krutým vstáváním v 5.15, protože v půl sedmé již museli být čeští reprezentanti na zimním stadionu, aby se připravili na své první utkání. Pro některé krutý čas, ale naši hráči jsou na podobné extrémy zvyklí z domácích podmínek.

Na úvod nám los připravil ambiciózní tým z Nizozemí. I sázkové kanceláře měly o favoritovi jasno, ale chtěli jsme předpoklady rozmetat svým výkonem.

Do brány byl nominován nováček Ondra Nentwich, který jako jediný z týmu má zkušenosti z opravdového velkého bandy. Českou krev reprezentuje v Norsku. Velice prestižní záležitostí byl tento duel především pro kouče Mikaela Bratta, jenž působil u oranjes v předchozích letech.

Zápas samotný pak byl přehlídkou bojovnosti a velkého odhodlání, a zmařených tutovek. Hra českého týmu se postupem doby lepšila a především ve druhé půli to byli právě oni, kdo byl lepším týmem. Dvakráte prohrávali o dvě branky, ale ani jednou nepodlehli pocitu zmaru. Pravda, když ve 45. minutě Holanďané zvyšovali na 1:3, tak už by na ně vsadil málokdo. A přesto dokázali v předposlední minutě zaslouženě vyrovnat a získat tak cenný bod do tabulky. Penaltový rozstřel o případnou výhodu při konečném umístění v tabulce (při rovnosti bodů) pak byl parádou v podání našeho nadějného brankáře. Tři ze čtyř střel pokryl, což v tomto sportu je věc málo vídaná.

Opět jsme se přesvědčili, že se vyplatí bojovat až do konce, a že v bandy se vše mění v okamžiku. Můžete tam v Čechách, ale i po celém světě být na naše reprezentanty hrdí. Na oslavu si můžete dát třeba "oranjový" džus. Samozřejmě s vodkou.

Tak v noci se zase ozvu, připravte si kokosové mléko, věřím, že to kluci zvládnou :-)

Předseda

Česko - Nizozemsko 3-3 (penalty 3:1)

branky: Hlaváček, Doskočil, Češka
přehled zápasu: elitrapport.se a bandyworld.se

c262p0hwqaafqrs.jpg

Zpět


Komentáře

Zobrazit předchozí přispěvky

Eva Samcová 2017-01-25 03:57:44

Držím palce do dalších bojů. "Borůvky" dostaly nakládačku.
Jen tak dál hoši !!!!


Přidat komentář