Členská sekce

ČESKÁ ASOCIACE BANDY

Podpora projektu Bandy v České republice

Především jsme potěšeni, že uvažujete přispět na rozvoj českého bandy. Každé začátky jsou těžké a my věříme, že jsme na začátku něčeho velkého. A VY budete navždy zapsáni do zlaté knihy českého bandy jako jeho průkopníci.


Pokud jste se rozhodli nás finančně podpořit nebo máte jakýkoliv dotaz, kontaktujte nás na info@czechbandy.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.


Co nabízíme

 1. Možnost odepsání z dání.
 2. Reklama na dresech, helmě a kalhotách.
 3. Reklama na propagačních materiálech při akcích reprezentace, extraligy, webové stránky, facebookový profil.
 4. Přehledné a veřejné sledování hospodaření klubu.
 5. Zúčastňovat se akcí klubu, popřípadě si vyzkoušet daný sport.
 6. Při vyšší částce možnost se zapojit a být součástí realizačního týmu.
 7. Přispět na mládež v bandy, která je teprve v plenkách.

Naše akce 2016 – 2017

 • Mezinárodní turnaj v rink bandy – Nymburk
 • Mezinárodní turnaj v bandy – Budapešť
 • Kempy reprezentace
 • Extraliga 2017
 • ME Davos 2017
 • MS Švédsko 2017

O nás

Málokdo ví, že bandy jako sportovní odvětví zde bylo dávno před ledním hokejem. Není tajemstvím, že hokejové týmy založené na našem území za Rakouska-Uherska bezpochyby vznikly jako týmy hokeje na ledě s míčkem,byť v menší podobě. Pak vše převálcovala "kanada", jako celosvětová novinka. Ostatně není od věci připomenout, že "svět bandy" přijal zprávu o našem působení jako návrat tradiční země do jejich řad.

A na odkaz doby dávno minulé se dnes snažíme navázat a vrátit tak Českou republiku na celosvětovou mapu bandy,kam bezesporu patří. Kombinace chytrosti, taktické vyspělosti, kvalitního bruslení a srdce na pravém místě je přesně to, co odpovídá české sportovní povaze.

Tak jak tomu bývá, začátky jsou nejtěžší. Pryč je doba bezmezného nadšení a nastává doba reálná. Záhy jsme poznali, že jen poctivá práce nestačí. Po prvních zkušenostech z mistrovství světa nám bylo jasné, že chceme-li Českou republiku posunout do nejvyšších pater světového bandy, a trvale se tam usadit, je potřeba radikální změna myšlení a přístupu.A proto naše Česká asociace bandy z. s. angažovala zahraničního odborníka ze Švédska, tedy z jedné ze dvou nejvyspělejších (Rusko) bandy hokejových zemí. To s sebou samozřejmě přináší navýšení již tak napjatého rozpočtu, který do této chvíle leží zcela na bedrech reprezentantů a ostatních činovníků v českém bandy zapojených.

Proto si dovolujeme vás i prostřednictvím těchto řádek oslovit, zda-li nepovažujete minimálně za zajímavé, být u zrodu tohoto projektu. Z mnoha stran slýcháme, jak jsme objevili díru na trhu, ale v dnešní ekonomicky náročné době nelze díru zalátat bez podpory ekonomicky silných partnerů.

Pevně věříme, že společnými silami dostaneme v naší zemi bandy na úroveň, která bude skutečně reprezentativní a že s hrdostí nastoupíme v národních barvách na Olympiádě 2022 v Číně. O zařazení bandy na tento sportovní svátek se již velice konkrétně uvažuje.

Pomineme-li sportovní reprezentaci jako takovou, je bandy skvělou příležitostí pro prezentaci na trzích Švédska, ale především Ruska! V obou těchto zemích je popularita srovnatelná s fotbalem i hokejem, v některých oblastech dokonce nejpopulárnější. Jelikož se dnes jedná již o celosvětový fenomén (USA, Kanada, Čína, Japonsko, Německo, Holandsko) je tento sport možné označit za globální.

Ať již se rozhodnete jakkoli, děkujeme za čas, který jste úvaze věnovali.
Sportu zdar a bandy zvlášť

Bc. Miroslav Samec
předseda ČAB z. s.


Úspěchy

 • Založení a členství v FIB
 • 3. místo na ME v Davosu 2014
 • Založení rink bandy extraligy – odehrané sezóny 2015, 2016
 • 2. místo na turnaji v rink bandy v Nymburku 2015
 • 7. místo a premiérový start na MS v Uljanovsku 2016

Cíle

 • Každoroční účast na MS
 • Založení mládeže – vize do roku 2020
 • První plocha v ČR – budoucnost

Kam putují nejčastěji peníze?

Máme transparentní účet a každý sponzor vidí, kam peníze jdou.

Částky jdou především na činnost a provoz reprezentace a českého bandy. Peníze nejdou v žádném případě jako benefity hráčům, či vedlejší příjem vedení asociace. Veškeré peníze jdou účelově do sportu. Z důvodu neznalosti velké části české veřejnosti se snažíme na sebe upozornit nejenom svoji účastí na MS, ale též se prezentujeme v rozhlasových stanicích Impuls, v televizních obrazovkách TV Nova, facebookových stránkách Czech bandy, kde máme již přes 500 zájemců a velká část i ze zahraničí. Podporu máme i u prvoligového hokejového Kladna, Prostějova, který nám pomáhali s propagací a shánění finančních prostředků pro zajištění akcí reprezentace a naší účasti na MS, kterou převážně z velké části platily hráči ze svého. Jak bylo již zmíněno jsme nezisková organizace, která chce přispět k rozvoji tohoto sportu u nás a zasvětit mládež, aby byl progres v daném odvětví. V tomto kroku jsme poskytly první kroky a to najmutím švédského odborníka a trenéra Michala Bratt, který se již plně zapojil do činnosti české reprezentace a jeho další kroky by měli vést k rozvoji daného sportu.


Kdo nás podporuje?